چرا کودک دستخوش ترس جدایی از مادر مي شود؟؟؟ - وبلاگ فراکتاب
1-(2)

چرا کودک دستخوش ترس جدایی از مادر می شود؟؟؟

 از آنجا که نوزاد و کودک موجودی ناتوان و وابسته است و قادر به تامین نیازهای زیستی و دفاعی خود نیست؛ جهت رشد و بالندگی نیاز به مراقبت های یک مراقب اصلی(مادر) دارد چه در غیر این صورت در این دنیای ترسناک فنا می شود.

«جدایی از مادر بدون ….»

در کتاب «جدایی از مادر بدون گریه» نوشته الیزابت‌ پنتلی؛ علل ترس جدایی کودک از مادر و راهکارهای عملی رفع آن بررسی می گردد.

اضطراب جدایی کودک از مادر، همزمان در پویایی، نشاط و خودشکوفایی مادر و کودک(هر دو) سنگ اندازی کرده و مانع از سازگاری کودک و آرامش روانی مادر می شود. و مادر،یا مراقب کودک را درگیر احساس گناه و بی کفایتی می کند و چون این مشکل …

در بین کودکان به ویژه در این دوره و زمانه ( حضور مادر در صحنه های اقتصادی به علت وجود تنگناهای مادی در همه نقاط جهان ) شایع و فراگیر است پس باید مشکل به طریقی مهار شود.

پایه و مایه اضطراب جدایی را عشق و پیوند عاطفی کودک با والد (مراقب اصلی کودک) تشکیل می دهد بدین علت عشق مندانه نیز باید به این احساس نارسای کودک پاسخ داده شود چه در غیر این صورت، کودک درگیر احساس عدم امنیت شده و عدم ایمنی نیز بدبینی مزمن را در ناخودآگاهی کودک می کارد و…..

 

این کتاب توسط نشر فرهنگ و دانش، منتشر و هم اکنون در فراکتاب در دسترس شماست.  faraketab.ir

 

کتاب « جدایی از مادر بدون گریه»

قیمت هر نسخه الکترونیکی کتاب: 10،000 ریال

خرید نسخه دیجیتالراهنمای فراکتابدانلود نرم افزار فراکتاب

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>