طب سنتی گیاهی و گیاهان دارویی - وبلاگ فراکتاب
بلاگ

طب سنتی گیاهی و گیاهان دارویی

اگر حافظه قوی می خواهید به سراغم بیایید: انجیرم که با پسته و بادام خورده شود نیروی حافظه و قدرت تعقل و تفکر را بالا می برد.

«هدیه ای از طبیعت»

علم الأدویه یا گیاه شناسی داروئی و طب سنتی که امروز از آن با نام مفردات پزشکی یاد می شود در باورها و اعتقادات درمانی مردم و نیز در متون قدیمی طب سنتی ‏ایران برگرفته از کتب معتبر و دانشمندان نام آوری چون ابن سینا، زکریای رازی، اهوازی ‏ارجانی و … می باشد که اصول طبابت آن بر چهار طبیعت مزاج آدمی یااخلاط اربعه ‏بنام : بلغم ، صفرا ، سودا ، خون و همچنین بر گرمی و سردی استوار بوده است و بر این اساس ‏تشخیص و درمان صورت می گرفته است.‏

در کتاب “طب سنتی گیاهی و گیاهان دارویی”، نیز به خواص گیاهان دارویی اشاره شده است. ازآن جمله:

 

آب درمانی و مصرف زیاد مایعات خوردن چایی کم رنگ و قند کم باعث طراوت و زیبایی پوست شما می گردد و سبب نرمی و لطافت پوست شما می شود.

برای جلوگیری از سستی معده  سلامت آن باید:

N حرف (س) به نشانه سلامت سفره یعنی سوپ، سبزی، سالاد همواره در سفره یا میز غذا موجود باشد. ماست یعنی اکسیر سلامتی باید پیوسته مصرف شود و سیب به عنوان میوه صحت بخش حداقل روزی 1 عدد به عنوان دسر مفید میل گردد.

 

 

این کتاب توسط مهر الزهرا، منتشر و هم اکنون در فراکتاب در دسترس شماست.  faraketab.ir

 

کتاب « طب سنتی گیاهی و گیاهان دارویی»

قیمت هر نسخه الکترونیکی کتاب: 12،000 ریال

خرید نسخه دیجیتالراهنمای فراکتابدانلود نرم افزار فراکتاب

 

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>