مزاجها، بیماریها و سبزیجات - وبلاگ فراکتاب

مزاجها، بیماریها و سبزیجات

فصل اول- تره درمانی

سبزی درمانی و گیاه درمانی از  قدیمی ‌ترین نوع درمان در جهان است. تجربه بشر در طول این سالها گواه بر این مدعاست. چه با پیشرفت روزافزون تکنولوژی باز هم گیاهان و سبزیجات نقطه عطفی در درمانند.

یکی ازین سبزیجات که خاصیت درمانی بسیار بالایی دارد تره است.

تره طبق نظر حکمای طب سنتی خیلی گرم و به طور متوسط خشک است. تره دارای خواص ادرار آور، خلط آور، اشتها آور، مقوی قوه جنسی، قاعده آور، نرم کننده ای قوی، گرم کننده و باز کننده انسدادها و گرفتگی ها و لطیف کننده است.

تره دارای مقدار زیادی ویتامین، املاح معدنی، آهن و مواد گوگردی می باشد. و به علت داشتن منیزیم از بیماری سرطان جلوگیری می نماید. خوردن خام این سبزی معروف بدون ساقه-  به علت داشتن خواص پنی سیلین- برای دستگاه ریوی بسیارمفید است و خوردن آن بعد از غذا مانع از ترش کردن می شود.

. له کردن آن بر محل نیش زنبور باعث تسکین درد آن می شود. خوردن مخلوط تره با آش جو جهت تنگی نفس نافع و تمام حالات التهابی حاد مزمن دستگاه تنفس و سیاه سرفه را رفع می کند. این  ضدعفونی کننده ای اشک آور ملین طبع و مدر حیض و رافع قولنج و جگر و مقوی کمر است.

تره که به هر دو صورت خام و پخته مورد استفاده قرار می گیرد دارای مقدار زیادی کلروفیل است که از نظر شیمیایی به هموگلوبین خون شباهت دارد. کلروفیل موجود در تره هضم مواد غذایی را تسریع نموده و به تشکیل خون نیز کمک می کند به همین دلیل است که در خونریزی های سینه به پایین – مانند هموروئید(بواسیر) از آن استفاده می شود.

درمان بواسیر:

خوردن 15 گرم آب تره در روز و تخم تره به این طریق که تخم تره را پودر کرده و هموزن آن با نبات پودر شده مخلوط کرده و در هر سه وعده یک قاشق مرباخوری قبل از غذا میل گردد. چند روزه بواسیر را دفع می کند و خونریزی را هم قطع می کند.

اما به یاد داشته باشید  زیاده روی در خوردن آن باعث خواب های آشفته و التهاب لثه و تا حدی کم شدن دید چشم می شود .

ضماد تره کوبیده، دردهای عصبی را درمان می کند و…….

ضمنا ازین سبزی مفید لوسیونهای متفاوتی جهت درمان بیماری ها ساخته می شود. مثل:

لوسیون ضد آفتاب و ضد لک:

آب تره را با روغن گردو و روغن بادام تلخ مخلوط کرده و به صورت بمالید.

لوسیون لاغری:

روغن بادام، روغن نارگیل، روغن زیتون و آب تره و عرق بیدمشک را مخلوط کرده روی شکم بمالید و روزی سه بار ماساژ دهید.

……..

تمام نادانسته های تره در کتاب ” تره درمانی”

 

 

 

کتاب « تره درمانی»

قیمت نسخه مکتوب: 30،000 ریال

قیمت هر نسخه الکترونیکی کتاب: 7،000 ریال

خرید نسخه دیجیتالراهنمای فراکتابدانلود نرم افزار فراکتاب

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>