معرفی کتاب: رقص دلفین ها - وبلاگ فراکتاب
931211-blog-faraketab-raghse dolfinha

معرفی کتاب: رقص دلفین ها

خاطرات سرهنگ غلامرضا نیلی،،،،،،،

… پروازهای جزیره بوسیف با توجه به اهمیتشان، از خطرات زیادی برخوردار بودند. بالگردهای کبری قادر نبودندبه تنهایی در مقابل تک هوایی و یا هجوم پرنده های عراقی به روی آب از خود دفاع کنند و این خطر همیشه با ما بود،،،ضمن اینکه ما هیچ تمرین پرواز برروی آب نداشتیم.

هوای آن روز جزیره خیلی داغ بود. تابش مستقیم نور خورشید، بی پناه،،،

دو ساعت پرواز و تکرار گشت در یک خط،،، تشنگی،،،،گرما،،، من و ستوانیار رضا عباس زاده و بی سیمچی،،،،

منتظر بالگرد نیروی دریایی بودیم،،،آمد،،،، خوشحال شدیم،،،،در باز شد، مهندس پروازش به رویمان لبحندی زد. بی معطلی از او آب خواستم، با تامل لیوان آب یخی دستم داد،،، تا ته سرکشیدم،،،، خنک و لذت بخش. اما……

این تنها لیوان آب بود،،،، از خودم متنفر شدم. من و لبهای خشکیده ستوانیار عباس زاده و لبخند خشک شده بی سیمچی،،،،،

بخشهایی از کتاب رقص دلفین ها؛ خاطرات سرهنگ نیلی؛ که به صورت حکایات و قصه های کوتاه توسط حجت شاه آبادی تدوین شده اند. خاطرات به ترتیب از زمان بروز نا آرامی های انقلاب در پادگان ها شروع شده و تا پایان به ترتیب زمان وقو ع شان ادامه یافته اند. این خاطرات به نسبت موضوع شان، گاه چکشی و کوبنده هستند و گاهی لحنی رسمی پیدا می کنند.

«رقص دلفین ها » به دلیل جذابیت نبردهای هوایی و تصویری بودن اتفاقات و وقایع، برای در آمدن به قالب فیلم، بسیار مناسب هست.

نام کتاب نیز از یکی از خاطرات آن وام گرفته شده است. این خاطره به گشت زنی بالگرد هوانیروز در خلیج فارس برای تامین امنیت کشتی های تجاری ایران، برمی گردد و حوادثی که طی آن رخ می دهد.

 

کتاب «رقص دلفین ها»

قیمت نسخه مکتوب: 20،000 ریال

قیمت نسخه الکترونیکی کتاب: 10،000 ریال

خرید نسخه دیجیتالراهنمای فراکتابدانلود نرم افزار فراکتاب

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>