معرفی کتاب: ملت پرنده سه پا - وبلاگ فراکتاب
cover

معرفی کتاب: ملت پرنده سه پا

هزاران سال پیش؛ پای درخت توتی  در شرق چین، ده کلاغ طلایی زندگی می کردند  که هر روز یکی از آنها  مسئول حمل خورشید به سمت غرب بود. در یکی از روزهای سال 2170ق.م همه ده کلاغ به منظور حمل خورشید بر زمین فرود آمدند. در این هنگام بین آنان اختلاف رخ داد.

سرانجام “هویی” الهه خورشید همه کلاغها را با پرتاب گلوله های آنش کشت و تنها “سان زونیائو” زنده ماند،،، کلاغی که سه پا داشت. او برای همیشه به عنوان حامل خورشید منصوب شد.

پرنده سه پا اسطوره ای ست که ژاپنی ها آن را “یاتاگاراسو” می نامند.

این پرنده نماد اصلی مردم کره بود که در دوران دانگون وانگ نخستین امپراتور کره(سام جوگو) به عنوان خدای مردم چوسان مطرح شد. البته چهار حیوان دیگر نیز در خدمت پرنده سه پا بودند”اژدهای آبی” ” ببرسفید” ققنوس سرخ و لاک پشت سیاه.

مفهوم «پرنده سه‌پا» اولین بار در …..

طالع «وانگ گیوم دانگون» موسس امپراتوری «چوسان قدیم» و نخستین امپراتوری کره دیده شد و بعدها به صورت نمادی برای سه مملکت «شیلا»، «گوگوریو» و «باکجه» یعنی امپراتوری‌های سه‌گانه کره درآمد. این پرنده در تاریخ کره سیر کرد تا به خورشید رسید و کشور کره را به اوج اعتلایی که یک کشور پیشرفته نیاز دارد، رساند.

در این کتاب تا جایی به جزئیات پرداخته ، که درباره جایگزینی هانگول(الفبای 28 حرف کره) به جای هانجا- که فقط مخصوص درباریان بود- نیز مطالبی بیان نموده است.

«ملت پرنده سه‌پا» اثری است که فراز و نشیب‌های تاریخ کره را در طول ده هزار سال دربرمی‌گیرد. زندگی سلاطین و امپراتوران این خطه را تعریف و تحلیل می‌کند و هدف نهایی آن شکوفایی پرندگان سه‌پایی است که در غایت و هدف هر مملکت مستقلی قرار دارند

غیر از این اثر، کتاب ” بازتاب تمدن های اشکانی-ساسانی بر سه پادشاهی شبه جزیره کره ” نیز بیانگر تاریخ کره می باشد.

 

کتاب « ملت پرنده سه پا»

قیمت نسخه مکتوب: 33،000 ریال

قیمت نسخه الکترونیکی کتاب: 20،000 ریال

خرید نسخه دیجیتالراهنمای فراکتابدانلود نرم افزار فراکتاب

 

4 thoughts on “معرفی کتاب: ملت پرنده سه پا

  1. – چرا طرح جلد از فیلم جومونگ انتخاب شده؟!
    – الان کره در اوج اعتلا هست؟ کمی مطالعه عمیق‌تر درباره‌ی تاریخ معاصر کره و وضع جامعه امروزش چنین چیزی رو نشون نمیده.
    – اینکه جایگزینی هانجا با هانگول کی و چه‌طور اتفاق افتاد خیلی مسئله‌ی مهمی هست به خصوص برای خود کره‌ای‌ها، و به هیچ وجه جزئیات محسوب نمیشه.
    در کل، فکر می‌کنم این کتاب صرفا یه کار سطحی و عجله‌ای برای سوار شدن بر موج کره‌ای در ایران بوده که به خصوص با پخش سریال جومونگ به راه‌افتاد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>