معرفی کتاب: چهل نامه کوتاه به همسرم - وبلاگ فراکتاب
بلاگ

معرفی کتاب: چهل نامه کوتاه به همسرم

زندگی سرشار از لحظه های ناچشیده ای است که زن و مرد با هم تجربه می کنند اما این مرد است که همچون تکیه گاهی زن را در برمی گیرد و می شود تمام آرامش زن. وچه خوب است که یک مرد ازین فراز و فرودها با همسرش سخن بگوید.
“چهل نامه کوتاه به همسرم” اثری جذاب از نادر ابراهیمی است که در آن با همسرش(همان بانوی آذری عاشقانه آرام ش) از دلگرفتگی ها سخن می گوید و از زندگی. البته پیش از این نیز نمونه هایی ازین دست نامه ها دیده ایم . چون “نازنین من” شامل نامه‌های مارتین هادیگر فیلسوف برجسته آلمانی- قرن بیستم – به همسرش الفریده؛ یا ” نامه به فلیسه” شامل نامه های فرانتس کافکا به نامزدش فلیسه است و یا… اما نامه های نادر ابراهیمی چیز دیگری است از جنس حرفهای خودمان.

«عزیز من! بیا متفاوت باشیم.»

بانوی بزرگوار من !

خوشبختی را نمی توان وام گرفت . خوشبختی را نمی توان دزدید نمی توان خرید . پرنده ی سعادت دیگران را نمی توان به دام انداخت ، به خانه ی خویش آورد ، ودر قفسی محبوس کرد. خوشبختی امروز ما ، تنها و تنها …

به درد آن می خورد که در راه خوشبخت سازی دیگران به کار گرفته شود . خوشبختی را در چنان هاله یی از رمزو راز فرو نبریم که خود، در مانده از شناختش شویم و چنان تعریف نکنیم که گویی سیمرغی باید تاآن را از قله ی قافی بیاورد.خوشبختی عطر مختصر تفاهم است که اینک در سرای تو پیچیده است.
نویسنده می گوید: آن روزها که تازه تمرین خطاطی را شروع کرده بودم، حدود سال های ۶۳-۶۵، به هنگام نوشتن، در تنهایی – در فضایی که بوی تلخ مرکب ایرانی در آن می پیچید و صدای سنتی قلم نی، تسکین دهنده ی خاطرم می شد که گرد ملالی چون غبار بسیار نرم بر کل آن نشسته بود – غالبا به یاد همسرم می افتادم – که او نیز همچون من و شاید نه همچون من اما به شکلی، گهگاه و بیش از گهگاه، دلگرفتگی، قلبش را خاکستری رنگ می کرد – و می کوشیدم که به جستجو در به امید رسیدن به ریشه های گیاه بالنده و سرسخت اندوه، و دانستن اینکه این روینده ی بی پروا از چه چیزها تغذیه می کند، و شناختن شرایط رشد و دوامش آن را نابود کنم بل زیر سلطه و در اختیار بگیرم.

پس، یکی از خوب ترین راه های رسیدن به این مقصود را در این دیدم که متن تمرین های خطاطی ام را تا آنجا که مقدور باشد اختصاص دهم به نامه ی کوتاهی به همسرم.

این کتاب زیبا و دیگر آثار نادر ابراهیمی، هم اکنون در فراکتاب در دسترس شماست.  faraketab.ir

 

کتاب « چهل نامه کوتاه به همسرم»

قیمت هر نسخه الکترونیکی کتاب: 60،000 ریال

خرید نسخه دیجیتالراهنمای فراکتابدانلود نرم افزار فراکتاب

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>