کتاب کوچولوها....گوش کنیم - وبلاگ فراکتاب
3333333333

کتاب کوچولوها….گوش کنیم

گاهی یک قصه می تواند تاثیری بر زندگی و آینده ی کودک بگذارد که ده ها آموزش از آن عاجز است….

ترویج فرهنگ مطالعه در کودکان یک ضرورت تربیتی و روانشناختی است که مسئولیت اصلی آن با والدین است که البته برنامه ریزان اجتماعی و فعالان فرهنگی نیز سهم به سزایی در این زمینه دارند.

قصه ها می تواند از نظر تربیت اجتماعی، عاطفی و اخلاقی بسیار موثر واقع شوند و بسیاری از مقررات، هنجارهای اجتماعی و دستورالعمل های زندگی را منتقل کنند. چگونگی روبرو شدن با مشکل ها، حل آن ها و بسیاری از الگوهای رفتاری در گروه ها و طبقه های مختلف اجتماعی و سنی در داستان ها بیان می شود.(1)

اختلال های رفتاری طبقه ای از رفتار کودک است که بسیاری از بزرگسالان تحمل آن را نداشته و به تنبیه کودک متوسل می شوند که متاسفانه عواقب خوبی در پی ندارد. در سال های اخیر “قصه درمانی” به عنوان یک راهکار درمانی در این خصوص مطرح شده است.

طی این فرایند کودک از طریق شنیدن پی در پی داستان و تفکر درباره آن و همزاد پنداری، به فرصت های جدیدی برای رفتار و روابط با دیگران دست می یابد که شگفت انگیز و در عین حال شدنی و مثبت است.

حال با این همه فواید قصه خوانی و با این فرصت کم، والدین چه باید بکنند؟….

“فراکتاب” به عنوان یک نرم افزار فعال در حوزه کتابخوانی، مجموعه ای از کتابهای کودک را به شما پیشنهاد می کند که به صورت متنی، صوتی و هم صوت همگام با متن، قطعا لحظه های خوشی را برای فرزند شما به همراه خواهد داشت.

ما داستان های مورد علاقه کودکتان را عرضه می کنیم، برایش می خوانیم، صفحات را برای او ورق می زنیم و … شما در آرامش به کارهای خود می پردازید.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>