معرفی کتاب: ناگفته های جنگ - وبلاگ فراکتاب
نا گفته های جنگ (1)

معرفی کتاب: ناگفته های جنگ

بگذارید من برایتان بگویم……

علی صیادشیرازی در خرداد1323در «کبود گنبد درگز» خراسان  رضوی چشم به جهان گشود. در خرداد 1342 از دبیرستان امیرکبیر تهران دیپلم ریاضی گرفت. بعد از آن به تحصیل علوم نظامی پرداخت که در نهایت در رسته توپخانه فارغ‌التحصیل شد.
او پس از فراغت از تحصیل، دوره رنجر را با رتبه عالی گذراند، دوره تخصصی توپخانه را طی کرد و از سال 1348 به لشکر زرهی تبریز پیوست.
اوایل سال 1351 برای تکمیل تخصص توپخانه به آمریکا رفت و …..

 

از ابتدای پیروزی انقلاب تا مهر 1358 در اصفهان حضور داشت. تلاش‌های وی در این مدت، در ساماندهی ارتش و ساختار نیروهای مسلح متجلّی شد.

در سال ۱۳۶۰ فرمانده نیروی زمینی ارتش شد که در این منصب، فرماندهی نیروهای اسلام در دفاع مقدس را بر عهده داشت.{1}

در تمام این دوران هیچگاه از جنگ، اصلاح و آزادی دست نکشید حتی امروز که در یادبودش ” ناگفته ها” را می گوید.

 «ناگفته های جنگ»

نوشته احمد دهقان شامل خاطرات شهید علی صیاد شیرازی در زمان جنگ تحمیلی است که شامل فعالیت‏‌ها و اقدامات درخشان وی در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی و در زمان جنگ تحمیلی است. دهقان در ‌26 گفتار، ‌خاطرات سپهبد شهید‌ علی ‌صیاد شیرازی، به همراه عکس‌هایی ‌از عملیات‌هایی‌ که وی در آنها شرکت ‌داشته را ‌به رشته ‌تحریر ‌درآورده است.‌ از آنجا که در این کتاب شیوه‌های دقیق فرماندهی ایشان در جنگ و همچنین اقداماتی که برای پیشروی رزمندگان کشورمان انجام می‌دهد هم بیان شده، اثری فاخر، ارزشمند و درخور‌ توجه ی از کار در آمده است.

ببینیم خود آقای صیاد شیرازی چی می گوید:………..

…توقف نکردیم. نترسیدیم. آن ستون را با مشکلات به مقصد رساندیم. ولی به شما جناب رئیس جمهور آمار غلط دادند. یادم هست که از شما تقاضای هزار تا تفنگ کردم. رزمنده دارم بجنگد، تفنگ ندارد. شما هنوز لجستیک ما را تامین نکردید، ان وقت از ما انتظار دیگری دارید.

و اصلا بنی صدر معنی لجستیک را نمی دانست. یعنی جلوی همه اقرار کرد و گفت:……

«ناگفته‌های جنگ»، «یادداشت‌های سفر ..» «در کمین گل سرخ»، «آزادی خرمشهر» و….همه شرح ماموریت ها، خاطرات تلخ و شیرین مقاومت و روایتی از زندگی سپهبد است که هر یک هزار ناگفته است.

و سر انجام این مرد بزرگ در بامداد ۲۱ فروردین ۱۳۷۸ با سوء قصد منافقین، مقابل درب منزل مسکونی‌اش به شهادت رسید.

یاد و نامش گرامی باد.

 

 

 

کتاب «ناگفته های جنگ»

قیمت نسخه مکتوب: 119،000 ریال

قیمت نسخه الکترونیکی کتاب: 35،000 ریال

خرید نسخه دیجیتالراهنمای فراکتابدانلود نرم افزار فراکتاب

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>