معرفی رمان "خرمگس" - وبلاگ فراکتاب
بلاگ-خرمگس

معرفی رمان “خرمگس”

او تیزهوش ترین کسی است که من تا کنون دیده ام. خدا می داند در آن هفته ای که در لگهورن بودیم هیچ وسیله ای برای سرگرمی نداشتیم. تنها دیدین لامبرتینی بیچاره کافی بود تا قلب انسان را در هم شکند اما آنگاه که او در اتاق بود انسان نمی توانست از خنده خودداری کند.. مهملاتی بود که پی در پی می گفت. زخم شمشیر هولناکی نیز روی گونه اش داشت. من بخیه زدن آن را به خاطر دارم. مخلوق عجیبی است….
– او همان است که در روزنامه های فرانسه مقالات کوتاه و پاورقیهای فکاهی می نویسد. در کوهستانهای آپنین به خاطر زبان تندش او را….. می نامند و…….
متنی که خواندید قسمتی از رمان بلند “خرمگس” به نوشته اتل لیلیان وینیچ  است. این کتاب در سال ۱۸۹۷ در انگلستان و آمریکا منتشر شد. وینیچ در این کتاب سیمای انسان‌هایی را مجسم کرده‌است که برای کسب آزادی, استقلال و حقوق اجتماعی خود دست به مبارزه می‌زنند و در این راه از مرگ نیز هراسی ندارند.
«عشق» در این کتاب مقامی ارجمند دارد.نقش اصلی این کتاب آرتور برتن است که یک انگلیسی مقیم در ایتالیا در زمان سلطهٔ اطریشی ها بر این کشور است، او پس از شکست عشقی خود دست به یک ماجراجویی بزرگ می‌زند و بعدها دوباره به ایتالیا بازمیگردد و….
در یک گروه انقلابی به کار مشغول می‌شود.
اتل لیلیان وینیچ در خانوادهٔ جرج بول یکی از دانشمندان برجستهٔ انگلیسی در ۱۱ مه ۱۸۶۴ دیده به جهان گشود. پدر وی پروفسور ریاضیات بود ، مادرش دربارهٔ مسائل اجتماعی مقالاتی می‌نوشت.او به تحصیل فلسفه ، ادبیات ، زبانشناسی و موسیقی پرداخت.در این میان ، موسیقی بیش از همه نظر او را جلب می‌کرد.در سال ۱۸۹۳ ، ترجمهٔ آثار کاشین،گوگول ، داستایوسفکی ، شچدرین، اوسپنسکی و گروهی دیگر از نویسندگان روس را آغاز کرد. پس از آن،نخستین رمان خود، خرمگس را به چاپ رساند.سه سال پس از انتشار خرمگس، رمان دیگر وی به نام جک دیموند چاپ شد. اتل در کتاب اخیر خود نیز ریاکاری و قساوت خادمان کلیسا را برملا و رسوا می سازد.

 

http://www.faraketab.ir/content/6962/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AE%D8%B1%D9%85%DA%AF%D8%B3

کتاب « خرمگس»

قیمت هر نسخه الکترونیکی کتاب: رایگان

خرید نسخه دیجیتالراهنمای فراکتابدانلود نرم افزار فراکتاب

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>